fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”: Trzeba mieć bardzo dużo złej woli, żeby doszukiwać się w logo marszu czegoś negatywnego

Trzeba mieć bardzo dużo złej woli, żeby doszukiwać się w tym geście czegoś negatywnego. Różaniec trzeba zacisnąć w pięść, żeby go trzymać – zwrócił uwagę w rozmowie z portalem Radiomaryja.pl Robert Bąkiewicz. Prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” odniósł się do ataków na tegoroczne logo Marszu Niepodległości.

Logo Marszu Niepodległości, którym jest zaciśnięta pięść trzymająca różaniec wzbudził ogromny spór. Część osób uważa, że logo jest profanacją i atakiem na chrześcijaństwo, inni wskazują, że taka interpretacja jest nieprawdziwa. Robert Bąkiewicz zaznaczył, że zarzuty przeciwko grafice są daleko chybione, a wręcz absurdalne.

Trzeba mieć bardzo dużo złej woli, żeby doszukiwać się w tym geście czegoś negatywnego. Różaniec trzeba zacisnąć w pięść, żeby go trzymać. Pojawiają się też zarzuty, że ten gest jest przejawem wojny. I musimy na to odpowiedzieć twierdząco, bo na ziemi jesteśmy Kościołem walczącym. Kościół w swoim nauczaniu, w swoim magisterium – w Piśmie Świętym wielokrotnie mówi o tym, że to jest Kościół walczący. W ten sposób chcieliśmy to pokazać. Chcieliśmy zaznaczyć, że jesteśmy przywiązani do wiary katolickiej. Tłem dla tej grafiki jest hasło: „Miej w opiece Naród cały” – powiedział prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”.

Nie ma w tej grafice żadnego podtekstu negatywnego. Modlitwa i hartowanie cnoty męstwa w katolikach jest czymś bardzo oczekiwanym. Dlatego nie rozumiemy tych ataków – dodał.

W dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł Tomasza Krzyżaka pt. „Marsz Niepodległości: Różaniec jak kastet, czy Episkopat zareaguje?”. To jest przykład histerii, która wytworzyła się wokół logo i hasła Marszu Niepodległości – wskazał rozmówca portalu Radiomaryja.pl.

My się z tym nie zgadzamy. Nasze intencje są czyste. Dwa lata temu szliśmy pod hasłem: „My chcemy Boga”. Rok temu: „Bóg, honor, Ojczyzna”. W tym roku chcieliśmy oddać większą cześć Królowej Polski. Atak ze strony środowisk lewicowych nie jest dla nas żadną nowością, ale teraz zaatakowały nas takie środowiska, których ataków byśmy się nie spodziewali – podkreślił Robert Bąkiewicz.

Polska i Europa, zwłaszcza chrześcijańska, jest w ogromnym kryzysie, w upadku moralnym, w pogoni za hedonizmem, przyjemnością – powiedział prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”.

Dzisiejsza rzeczywistość utopiona jest w materializmie. Świat zachodni – np. Skandynawia – odszedł całkowicie od Boga. Widzimy tam dziś upadek rodziny. Generalnie jest tam upadek narodu, poczucia wspólnoty, degeneracja jednostek. To wszystko bierze się z odrzucenia Boga, Jezusa Chrystusa, Jego Matki i Kościoła. A przecież my mamy piękne tradycje, jeśli chodzi o Kościół. Polska kultura jest ściśle związana z katolicyzmem i my do tego się właśnie odwołujemy – zwrócił uwagę rozmówca portalu Radiomaryja.pl.

 

Radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl