PAP/Paweł Supernak

R. Trzaskowski za wszelką cenę chce zlikwidować patriotyczny Marsz Niepodległości

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jeszcze w tym miesiącu jego wnioskiem ma zająć się sąd.

Rafał Trzaskowski już kilkukrotnie próbował zablokować Marsz Niepodległości. Jego działania nie były skuteczne, a w momencie, kiedy po jego stronie stanęły sądy, z pomocą patriotycznej manifestacji przyszedł szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk. Teraz jednak przed organizatorami marszu kolejna batalia sądowa.

„Na wniosek Rafała Trzaskowskiego pod koniec listopada odbędzie się rozprawa w Sądzie Rejonowym ws. delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości” – poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Potrzebę delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości prezydent Warszawy tłumaczy absurdalnymi zarzutami, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

– Wszystkie argumenty, na których oparł się prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, są tymi elementami, które powtarzane są w przestrzeni medialnej i służą do walki politycznej. To oskarżenia o ksenofobię, antysemityzm, o jakiś mityczny faszyzm. One nie mają pokrycia w rzeczywistości. Dziwi, że Krajowy Rejestr Sądowy przyjął wniosek pana prezydenta – oświadczył Robert Bąkiewicz.

Sytuacja niepokoi członków stowarzyszenia. Organizatorzy Marszu Niepodległości przegrywali już batalie sądowe z Rafałem Trzaskowskim. A pojawiały się głosy, także w rządzie PiS-u, że orzeczenia wydawano na polityczne zamówienie.

– Jako Stowarzyszenie będziemy się bronili, już Fundacja Ordo Iuris również zapowiedziała, że będzie brała udział w tym procesie jako obserwator. Zachęcamy także wszystkich innych, żeby uczestniczyli w tym jako właśnie obserwatorzy – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Socjolog dr Jerzy Żurko ocenił, że sądy nie przychylą się do wniosku prezydenta stolicy, a cała sprawa ma na celu wyłącznie wzmocnienie pozycji Rafała Trzaskowskiego w Platformie Obywatelskiej.

– Sądy warszawskie mają i tak koszmarne problemy związane z konfliktem z władzą i na pewno nie będą próbowały generować następnego konfliktu, jeszcze w dodatku takiego, którego nie sposób wygrać – mówił socjolog.

Rozprawa odbędzie się 29 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl