fot. PAP/Stefan Kraszewski

Starogard Gdański:  sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II

W Starogardzie Gdańskim sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II. Figurę Papieża Polaka, znajdującą się przy ul. Generała Hallera, oblano farbą.

O zbezczeszczeniu pomnika poinformował na Twitterze ks. Janusz Chyła. Kapłan zamieścił też zdjęcia sprofanowanej figury św. Jana Pawła II.

W ocenie ks. prof. Pawła Bortkiewicza akt profanacji pomnika to konsekwencja procesów totalnej laicyzacji nasilających się w naszym kraju.

Kapłan zwraca uwagę, że od dłuższego czasu możemy obserwować atak na Kościół i wiarę chrześcijańską, który w konsekwencji prowadzi do różnych aktów wandalizmu występujących przeciwko człowieczeństwu i wartościom.

To jest próba tworzenia niszy pozbawionej całkowicie obecności Kościoła i chrześcijaństwa. Jest to konsekwencja tego procesu. Jeżeli spoglądamy na historyczne próby, w których dokonywano radykalnego rozdzielenia Kościoła i państwa, dezynfekcji życia publicznego z tego wirusa, jakim jest chrześcijaństwo (oczywiście mówię to bardzo cynicznie) to przekonywaliśmy się, że w takiej sterylnej niszy człowiek po prostu dziczeje. Pozbawiony Boga traci autentyczne człowieczeństwo i w takiej właśnie niszy zezwierzęcenia człowiek dopuszcza się przeróżnych aktów wandalizmu występujących przeciwko człowieczeństwu, przeciwko wartościom – wskazuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Sprofanowany pomnik św. Jana Pawła II mieści się przy kościele pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Do jego dewastacji – jak napisał portal pch24.pl – doszło prawdopodobnie wczoraj w nocy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl