fot. PAP/EPA.

Stany Zjednoczone: śmiercionośny pożar w Teksasie strawił niemal 405 tys. hektarów

W Teksasie szaleje największy w historii stanu pożar. Strawił niemal 404,7 tys. hektarów roślinności. Ofiarami ognia są co najmniej dwie osoby.

Jak poinformowała w czwartek telewizja CNN pożar, nazwany Smokehouse Creek, spustoszył do tej pory w samym Teksasie obszar ponad 404,7 tys. hektarów. Czyni go to największym w historii tego stanu.

Według służb leśnych Teksasu do środowego popołudnia ogień zwęglił także ponad 13 tys. hektarów w Oklahomie. Jest jednym z największych od czasu rozpoczęcia prowadzenia wiarygodnych rejestrów w latach 80. ub. wieku.

W żywiole szalejącym w Teksasie Zachodnim zginęły co najmniej dwie osoby. 83-letnią kobietę znaleziono martwą w hrabstwie Hemphill. Druga, także 83-letnia, zginęła w hrabstwie Hutchinson.

„Największe piekło w historii stanu pochłania z każdą minutą coraz większe obszary (…) i jego końca nie widać” – podkreśliła CNN.

Władze ostrzegają przed możliwością zniszczenia wielu domów, bydła i obiektów będących źródłem utrzymania ludzi. Poważnym problemem są przerwy w dostawie prądu. Zakład North Plains Electric Cooperative powiadomił, że ma „około 185 km linii zasilania do odbudowy”.

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, chociaż w czwartek wystąpiły w regionie lekkie opady, oczekuje się, że suche powietrze i gwałtowne wiatry powrócą w piątek i w weekend, co prawdopodobnie podsyci płomienie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl