fot. https://www.facebook.com/PatriotMobileUSA

W USA konserwatyści tworzą swoją gospodarkę, bo „lewica uprowadziła wielki biznes”

W Stanach Zjednoczonych konserwatyści tworzą drugą, alternatywną gospodarkę: Patriot Mobile to jedyna w kraju chrześcijańska sieć telefonii komórkowej, Black Rifle Coffee sprzedaje kawę dla zwolenników prawicy, a Right Stuff to apka randkowa dla Republikanów – pisze „Economist”.

Konserwatyści mogą teraz zamienić Google’a na wyszukiwarkę Tusk, YouTube na platformę Rumble, a Tindera na Right Stuff. Firma Conservative Move pomaga klientom sprzedać nieruchomość w stanie zdominowanym przez Demokratów i kupić dom tam, gdzie władze stanowe kontrolują Republikanie. Platforma RedBalloon specjalizuje się w wyszukiwaniu dla konserwatystów pracy w prawicowych firmach, w których np. nie będzie nacisku na konieczność zaszczepienia się na koronawirusa. W pierwszym kwartale 2023 roku liczba jej klientów urosła o 90 procent – opisuje brytyjski tygodnik.

Portal randkowy Right Stuff pomaga użytkownikom poznać się nawzajem, podsuwając np. pytania o stosunek do zamieszek z 6 stycznia 2021 roku, gdy o szturm na Kapitol posądzono zwolenników prezydenta Donalda Trumpa.

Black Rifle Coffee (Kawa Czarna Strzelba) zatrudnia przede wszystkim weteranów amerykańskiej armii i sprzedaje kawę zwolennikom Republikanów na platformie online oraz w sklepach w kilku amerykańskich stanach. Firma popiera politykę swobodnego dostępu do broni. Została zauważona i pochwalona przez Trumpa oraz prawicową telewizję Fox News.

„Na PublicSq, platformie handlowej online, znaleźć można około 40 tys. przedsiębiorstw, które chcą przyciągnąć klientów „patriotów” – tak aby konserwatyści kupowali u konserwatystów i nigdy nie musieli robić zakupów w lewicujących firmach. Szefowie, właściciele i klienci takich firm marzą o gospodarce równoległej do mainstreamu” – relacjonuje „Economist”.

Sondaże dowodzą, że Amerykanie wysoko cenią marki, które odzwierciedlają preferowane prze nich wartości i są skłonni zapłacić więcej za produkty takich firm.

Niektóre z takich przedsiębiorstw angażują się w lokalną politykę. Wiosną ubiegłego roku chrześcijańska sieć telefonii komórkowej Patriot Mobile zdołała zebrać fundusze wyborcze i obsadzić wskazanymi przez siebie ludźmi kuratoria na przedmieściach Fort Worth w Teksasie. W rezultacie szkolne rady usunęły z listy lektur „Dziennik Anne Frank”.

Jedną z najbardziej istotnych zmian w mentalności współczesnych Republikanów jest odejście od trwającego od dziesięcioleci sojuszu tej partii z amerykańskimi korporacjami.

„Stary korporacyjny republikanizm nie będzie działał w świecie, gdzie lewica uprowadziła wielki biznes” – oznajmił niedawno Ron DeSantis, gubernator Florydy ubiegający się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl