Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w polskiej parafii w Michigan

W parafii pw. św. Floriana w Hamtramck w stanie Michigan odbyły się w niedzielę uroczystości Bożego Ciała. Mszy św. przewodniczył ks. bp Donald Hanchon, biskup pomocniczy Detroit. 

Nasi rodacy mieszkający w stanie Michigan w Hamtramck obchodzili w niedzielę Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 11.00 sprawowana była Msza św. w dwóch językach – polskim i angielskim.

Eucharystii w kościele pw. św. Floriana przewodniczył ks. bp Donald Hanchon, biskup pomocniczy Detroit. Mszę św. koncelebrowali o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago oraz ks. Mirosław Frankowski, proboszcz tamtejszej parafii.  Po uroczystej Eucharystii wierni przeszli w procesji wokół kościoła.

Parafia Św. Floriana założona ponad 100 lat temu miała na celu pomóc polskim emigrantom w wyrażaniu ich religijności w ojczystym języku. Do dzisiaj spełnia tę rolę, lecz w jeszcze bardziej poszerzonym zakresie. Obecnie wspólnotę parafii św. Floriana tworzą nie tylko Polacy, ale również wierni innych narodowości oraz amerykańska społeczność lokalna.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl