fot. Monika Bilska

Chiny ponownie uderzają w chrześcijan

Komunistyczna Partia Chin znów uderza w wyznawców Chrystusa. Teraz jednym z wymogów ponownego otwarcia kościołów po pandemii koronawirusa jest deklaracja ze strony katolików swojej uległości wobec władz ludowych.

Oświadczenie wydało powiązane z komunistycznym rządem Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich i katolicka komisja administrująca edukacją na terenie wschodniej prowincji Chin. W dokumencie podkreślono, że od 2 czerwca Msze św. mają być odprawiane tylko w takich miejscach, które  spełniają wymogi sanitarne. Ponadto, Eucharystia musi być połączona z elementami chińskiego patriotyzmu.

– Chiny są krajem totalitarnym, dlatego nie wyobrażają sobie istnienia Kościoła niezależnego czy Kościoła, który byłby wierny Stolicy Apostolskiej. Natomiast chcą wpływać na to wszystko, co dzieje się w Kościele i sytuację koronawirusa wykorzystują do tego, aby podporządkować sobie Kościół, aby wszystkie zgromadzenia były rejestrowane, kontrolowane, tłumacząc to właśnie troską o zdrowie Chińczyków – mówi ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. prof. Jan Machniak podkreśla, że Kościół w Chinach potrzebuje naszej modlitwy.

– Jest bardzo ważne, abyśmy pamiętali w modlitwie o naszych braciach w Chinach, którzy doświadczają różnych upokorzeń, udręczeń, ale mimo wszystko są wierni nauce Jezusa Chrystusa – wskazuje ks. prof. Jan Machniak.

Chiny to kraj, w którym dochodzi do największej ilości prześladowań wyznawców Chrystusa. Szacuje się, że mieszka tam ponad 100 milionów chrześcijan, w tym około 12 milionów katolików.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl