fot. PAP/EPA

Francja: E. Macron wezwał do natychmiastowego przerwania ognia w Gazie

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, określił w czwartek sytuację w Strefie Gazy jako „straszną” i wezwał do natychmiastowego przerwania ognia. Zażądał też „prawdy i sprawiedliwości” po ogłoszeniu przez Hamas o śmierci ponad 110 osób cywilnych od kul żołnierzy izraelskich.

„Głębokie oburzenie na widok obrazów napływających z Gazy, gdzie cywile byli brani na cel przez żołnierzy izraelskich. Wyrażam moje największe potępienie tych działań i apelują o prawdę, sprawiedliwość i poszanowanie prawa międzynarodowego” – napisał Emmanuel Macron w mediach społecznościowych.

Jak przekazało w czwartek ministerstwo zdrowia Strefy Gazy w ataku wojsk izraelskich w mieście Gaza zginęło ponad 110 osoby czekających na pomoc humanitarną, a 760 zostało rannych. Według izraelskiej armii większość ofiar zginęła w zamieszkach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl