Włochy: kary do 10 tys. euro dla uczniów za atak na nauczycieli

Rząd Włoch postanowił wprowadzić kary finansowe dla uczniów za akty przemocy wobec nauczycieli i wszystkich pracowników szkół. Projekt nowych przepisów przewiduje grzywny od 500 do 10 tysięcy euro.

Decyzja jest reakcją na serię incydentów we włoskich szkołach. Do najpoważniejszego doszło na początku lutego w technikum w Varese na północy, gdzie 17-latek dźgnął nożem nauczycielkę. Kobieta trafiła do szpitala.

W skierowanej przez rząd do Senatu poprawce do ustawy, dotyczącej ocen zachowania uczniów, zapisano, że w przypadku wymierzenia kary za przestępstwa wobec personelu szkolnego, konieczne też będzie zapłacenie za wyrządzone straty oraz dodatkowej grzywny w wysokości od 500 do 10 tysięcy euro na rzecz placówki szkolnej, gdzie pracuje poszkodowana osoba.

Jak wyjaśnił minister oświaty Giuseppe Valditara, byłoby to zadośćuczynienie za „szkody dla reputacji” szkoły, w której doszło do agresji wobec jej personelu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl