fot. PAP/Piotr Polak

Sprzęt ratujący życie trafi do kolejnych szpitali

Nowoczesny sprzęt ratujący życie trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Chodzi m.in. o tomograf komputerowy nowej generacji. 4 mln zł na ten cel będzie pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości, który powołało Ministerstwo Sprawiedliwości. Dlatego w konferencji na temat zakupów dla placówki w Kielcach wziął udział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Szef resortu podkreślał, że jest rzeczą „słuszną”, by pieniądze wypracowane przez skazanych służyły ratowaniu zdrowia i życia osób pokrzywdzonych w przestępstwach. Nowy sprzęt otrzyma m.in. kielecki szpital.

Fundusz Sprawiedliwości podjął decyzję o dofinansowaniu zakupu tych wszystkich sprzętów. Przeznaczymy 4 mln zł na realizację tego ważnego dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego projektu podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie wyposażenia w najnowocześniejszej generacji sprzęt, służący ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Najpierw Ministerstwo Sprawiedliwości z Funduszu wsparło kwotą ponad 100 mln zł Ochotnicze Straże Pożarne. Potem resort dofinansował kwotą 33 mln zł m.in. warszawską klinikę „Budzik”. A teraz ministerstwo chce wsparciem z funduszu objąć całą Polskę.

Do końca przyszłego roku ma powstać program na mocy, którego środki z Funduszu Sprawiedliwości będą trafiać na wyposażanie szpitali.

Chodzi zwłaszcza o oddziały związane z bezpośrednim ratowaniem życia ofiar wypadków drogowych czy innych przestępstw.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl