Sprzeciw PiS ws. promowania „nietolerancji wobec osób wierzących”

Senatorowie PiS wyrazili stanowczy sprzeciw wobec promowania przez państwowe instytucje kultury „nietolerancji wobec osób wierzących oraz bluźnierczego przekazu służącego szerzeniu nienawiści religijnej”.

Oświadczenie w tej sprawie wysłali do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Chodzi o wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz stanowiącym jej integralną część obrazoburczy film Jacka Markiewicza pt. „Adoracja”.

Senator Wojciech Skurkiewicz powiedział, że wystawa w powszechnej opinii wierzących zawiera treści bluźniercze, naruszające uczucia religijne katolików. Senatorowie w oświadczeniu pytają ministra: Jak mogło dojść do tego, że w instytucji kultury, która podlega resortowi i która jest utrzymywana z budżetu państwa, zaprezentowano film naruszający godność i uczucia religijne milionów Polaków, co może wypełniać znamiona przestępstwa z art. 196 KK?

– Jakie działania podjął pan względem osób winnych zaistniałej sytuacji? Jakie działania zamierza pan podjąć, aby w przyszłości w placówkach podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie dochodziło do prezentacji treści raniących godność i uczucia religijne osób wierzących? Jako senatorowie PiS protestujemy przeciwko promowaniu przez państwowe instytucje nietolerancji wobec osób wierzących oraz bluźnierczego przekazu służącego szerzeniu nienawiści religijnej. Zwracamy się do pana ministra z apelem o stanowcze potępienie tego typu działań – zaznaczył senator Wojciech Skurkiewicz.

Senator Stanisław Kogut sprzeciwił się wydawaniu naszych pieniędzy na wystawę, która pokazuje profanację krzyża.

– Apeluję panie ministrze: niech pan nie wydaje także moich pieniędzy na dofinansowanie skandalicznych scen, bo Krzyż to świętość, na którym Odkupiciel odkupił nas grzeszników. Niech nikt nie traktuje Krzyża jako drzewca. Powinniśmy wszyscy naszym wnukom, prawnukom, dzieciom przekazywać wiarę naszych ojców. Panie ministrze apeluję do pana, żeby pan także zrobił sobie rachunek sumienia jadąc 27 kwietnia na Plac św. Piotra chwaląc wyniesienie do świętego Jana Pawła II przez Jego Świątobliwość Franciszka, żeby Polacy nie zapomnieli o tym co nam przekazali nasi przodkowie, że Bóg, honor, ojczyzna i krzyż to świętość – podkreślał senator Stanisław Kogut.

Od wtorku w CSW członkowie Krucjaty Różańcowej prowadzą modlitwę ekspiacyjną za profanacje krzyża.

Dziś wstęp do centrum jest bezpłatny. Uczestnicy modlitwy zachęcają, aby dołączyć do nich i wspólnie poprzez modlitwę wynagradzać Bogu zniewagę i bluźnierstwo.

– Myślę, że to spowoduje, że przyjdzie więcej ludzi niż zwykle. Zwykle modli nas się około 20 osób, z tym, że to jest rotacja. Wczoraj – jak sądzę – było ok. 60 osób. Ludzie cały czas przychodzą i odchodzą. Miejsce to jest nieprawdopodobnie obrzydliwe, to jest „muzeum pornografii” – mówił Anna Kołakowska z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl