fot. Tomasz Strąg

PiS złożył protesty wyborcze ws. przeliczenia głosów w wyborach senackich w kolejnych czterech okręgach

PiS złożył protesty wyborcze ws. przeliczenia głosów w wyborach senackich w kolejnych czterech okręgach. Są to okręgi w Toruniu, Koninie oraz dwa okręgi w Kaliszu.

O złożeniu protestów wyborczych poinformował szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Protesty dotyczą senackich okręgów wyborczych: 12 – Toruń, 92 – Konin oraz 95 i 96 w Kaliszu.

W okręgu nr 12 – Toruń kandydatem na senatora z ramienia Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości był Andrzej Tadeusz Mioduszewski, który otrzymał 50 168 głosów, co przełożyło się na 37,43 proc. poparcia.

W okręgu nr 92 – Konin, kandydatem PiS był Robert Kazimierz Gaweł. Uzyskał on 75 413 głosów (40,90 proc. poparcia).

Łukasz Mikołajczyk był kandydatem PiS w okręgu nr 95 – Kalisz. Otrzymał 77 780 głosów (49,27 proc. poparcia).

W okręgu nr 96 – Kalisz, PiS reprezentował Andrzej Franciszek Wojtyła, który uzyskał 70 993 głosy (49,45 proc. poparcia).

Wcześniej PiS złożył protesty wyborcze ws. przeliczenia głosów w wyborach senackich w dwóch okręgach: nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin).

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl