Sprawdzampolityka.pl – sprawdź na kogo głosujesz!

Już blisko 1,5 miliona odsłon strony internetowej www.sprawdzampolityka.pl. Na powstałej z inicjatywy „Solidarności” witrynie, wyborcy mogą znaleźć informacje dotyczące działalności politycznej dotychczasowych parlamentarzystów i tego, jak głosowali w istotnych dla Polaków sprawach.

Większość odwiedzających witrynę pochodzi z dużych miast, zwłaszcza z Warszawy. Internauci odwiedzają tę stronę głównie za pomocą urządzeń mobilnych.

Marek Lewandowski, rzecznik prasowy „Solidarności”, zaznacza, że strona przyczyniła się już do zmiany wyników wyborczych, chociażby przy wyborach do Europarlamentu.

To pokazuje, że społeczeństwo chce sprawdzać polityków, chce mieć wiedzę i chce sobie to przypominać przed wyborami i dlatego, przy okazji wyborów parlamentarnych, po raz kolejny „Solidarność” uruchomiła tę kampanię. Warto pamiętać, że strona sprawdzampolityka.pl obejmuje wszystkich parlamentarzystów, senatorów i posłów z wszystkich opcji politycznych i rejestruje te głosowania, które w naszej ocenie są najważniejsze z punktu widzenia pracowników, społeczeństwa i polskich rodzin. Strona jest tak zorganizowana, że w bardzo prosty sposób można sprawdzić, kto w moim okręgu z bieżących parlamentarzystów startuje i zobaczyć jak się mają dzisiejsze jego deklaracje do tego, co robił jako poseł czy senator, głosując w tych konkretnych sprawach – mówi Marek Lewandowski.

W nadchodzących wyborach, o fotel posła lub senatora ubiega się ponad 8 tys. osób. Wśród nich aż 450 to parlamentarzyści minionej kadencji.

Do urn wyborczych pójdziemy już w najbliższą niedzielę. Dziś o godz. 20.00 w TVP odbędzie się debata z udziałem premier Ewy Kopacz i kandydatki PiS-u na premiera poseł Beata Szydło, a jutro debata przedstawicieli wszystkich ośmiu komitetów wyborczych.

RIRM

drukuj