Spotkanie poszkodowanych w aferze GetBack z zespołem prokuratorów 

Osoby poszkodowane w aferze GetBack spotkają się dziś z zespołem prokuratorów, którzy zajmują się sprawą. Rozmowy odbędą się w budynku Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Poszkodowani będą pytali m.in. o zabezpieczone środki w śledztwie karnym. Obecnie istnieją dwie pule: 44 mln zł i około 350 mln zł. Ta mniejsza ma trafić bezpośrednio do poszkodowanych, większa do GetBack. Poszkodowani uważają, że środki z wyższej puli powinny trafić do nich. Zamierzają w tej sprawie złożyć wniosek do Prokuratury.

Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. podkreślił, że to poszkodowani powinni w całości skorzystać z zabezpieczonych pieniędzy.

Nie może być tak, że jednocześnie jest ten pokrzywdzony (osoba fizyczna, która straciła pieniądze) i pokrzywdzona firma. Te pieniądze, z tego, co mi wiadomo, są w dużej mierze zabezpieczone na rzecz tych firm, a tak nie może być. Chcemy, żeby to było zmienione i generalnie, żeby ta duża pula środków (350 mln zł) w dużej części była przeznaczona dla osób pokrzywdzonych. Będziemy tę kwestię poruszać podczas spotkania – wskazał Artiom Bujan.

W aferze GetBack poszkodowanych zostało około 10 tys. osób. Straty w skali całej Polski szacuje się na 2 mld zł. Poszkodowani starają się odzyskać w całości pieniądze zainwestowane w obligacje. O pomoc zwrócili się m.in. do Krajowej Administracji Skarbowej i KNF.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl