Posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej w sprawie sytuacji poszkodowanych działalnością firmy GetBack

Już dzisiaj zbiera się podkomisja nadzwyczajna w sprawie sytuacji poszkodowanych działalnością firmy GetBack. Na spotkanie zaproszono między innymi stowarzyszenia reprezentujące poszkodowanych oraz wszystkie organy nadzorujące instytucje finansowe.

W zebraniu mają uczestniczyć przewodniczący Komisji Nadzoru Audytowego i Komisji Nadzoru Finansowego. Mają oni przedstawić dotychczasowe działania obu instytucji w sprawie oszukanych osób.

Przewodnicząca podkomisji poseł Ewa Szymańska poinformowała, że prawdopodobnie zostanie też ponowione zapytanie do Najwyższej Izby Kontroli odnośnie raportu w sprawie nadzoru nad GetBack.

– Całą kontrolę zlecił jeszcze w ubiegłym roku w lipcu pan premier. Miała być ona zakończona do końca pierwszego kwartału, ale w związku z tym, że kontrolowane instytucje wnoszą uwagi i zastrzeżenia, jest to przedłużone, ale myślę, że do końca czerwca wyniki będą już znane. Wtedy wyjaśni się wiele spraw co do tego, kto tak naprawdę zawinił – powiedziała Ewa Szymańska.

Od ubiegłego roku trwa śledztwo w sprawie afery GetBack nadzorowane przez warszawską prokuraturę regionalną.

Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

W aferze GetBack poszkodowanych zostało około 10 tys. osób, które straciły co najmniej 2 mld zł swoich oszczędności.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl