„Solidarność” w obronie Lasów Państwowych

„Solidarność” chce sama opracować projekt zmian w Konstytucji, który zapewni ochronę Lasom Państwowym – informuje „Nasz Dziennik”. Takie rozwiązanie zadeklarował w środę szef rządu.

Z ust premiera Donalda Tuska padła deklaracja zapewnienia lepszej ochrony Lasom Państwowym i wola wprowadzenia zmian w tym zakresie w Ustawie Zasadniczej.

Chcemy pójść za tym sygnałem podkreślał w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony, Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

– Przygotowujemy projekt zmiany ustawy zasadniczej, w której chcemy zawrzeć aspekty, które nas najbardziej interesują. Natomiast szczegóły dotyczące samych zapisów będziemy dopracowywać i być może już na spotkaniu z ministrem środowiska, będziemy mieli gotowy nasz projekt. Być może także z ministrem, jako przedstawicielem Rady Ministrów, będziemy ten temat omawiać- mówił Zbigniew Kuszlewicz.

Sceptycznie do pomysłów Tuska w zakresie zmiany Ustawy Zasadniczej podchodzi opozycja. Przypomnijmy że we wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że w latach 2014-15 rząd z pozyskanych od Lasów Państwowych pieniędzy wyda 1,3 mld zł na budowę i remonty dróg lokalnych.

Na takie działanie pozwoli nowelizacja ustawy o lasach, której projekt na wtorkowym posiedzeniu przyjęła Rada Ministrów.

Projekt zakłada też, że od 2016 r. Lasy Państwowe będą przekazywać rocznie do budżetu 2 proc. przychodów, czyli – jak mówił premier – od 100 do 150 mln zł rocznie. 

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl