fot. sxc.hu

Solidarność stawia ultimatum zarządowi Fiata

Do 21 kwietnia Solidarność w tyskiej fabryce Fiata wyznaczyła zarządowi firmy ultimatum strajkowe. Na ten dzień przełożono rozmowy między związkowcami i przedstawicielami włoskich władz koncernu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miały się rozpocząć 13 kwietnia.

– Myślę, że opinia publiczna i pracownicy są zbulwersowani tym, że przekłada się tak ważne spotkania. Nie jesteśmy zadowoleni z przeciągania tego ostatecznego terminu. Niemniej jednak poczekamy do tego spotkania, chyba, że komisja międzyzakładowa zmieni tą decyzję – mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w Fiat Chrysler Automobiles Poland.

Solidarność w Fiacie domaga się 500 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników. W odpowiedzi  zarząd tyskiego Fiata proponuje 100 zł brutto podwyżki lub dwa razy więcej, ale pod warunkiem, że związki zawodowe zgodzą się na wprowadzenie w zakładzie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych czasu pracy.

W ocenie Solidarności wydłużenie okresów rozliczeniowych pozbawiłoby pracowników dodatkowych pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych.

RIRM

drukuj