„Słuchać Polaków, zmieniać Polskę” – hasło wyborcze PiS

Kampania wyborcza do samorządów rusza pełną parą. PiS prezentuje nowe hasło wyborcze: „Słuchać Polaków, zmieniać Polskę”. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaznacza, że hasło odwołuje się do potrzeby prawdziwej demokracji i potrzeby służby, bez której nie ma dobrej władzy.

„Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski” – zapewniał prezes PiS na dzisiejszej konferencji prasowej. Mówił, że podczas podróży po Polsce można zorientować się, że Polacy „nie oczekują cudów”. „Oczekują, że to wszystko co działa źle, co kładzie się cieniem na codziennym życiu zostanie naprawione” – mówił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że trzeba pamiętać także o takich sprawach jak praca. Dodał, że innym problemem do załatwienia jest polityka prorodzinna.

Aby te problemy mogły być załatwione – podkreślił szef PiS – w Polsce musi funkcjonować sprawne państwo.

Polskie państwo to także samorząd. Przy czym, jeśli mówimy o naprawie państwa, o naprawie władzy publicznej, bo samorząd to też część władzy publicznej, to musimy mówić też o wartościach. Musimy pamiętać o tym, że państwo jest także jakością moralną, to nie jest tylko organizacja. Państwo bez odwołania się  do historii, do tradycji, do uzasadnienia swojego istnienia i swojej władzy dobrze funkcjonować nie może – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Hasłem rywalizującej z Prawem i Sprawiedliwością o zwycięstwo w wyborach samorządowych Platformy Obywatelskiej brzmi: ”Miliardy dla samorządu-lepsze życie Polaków”. Według sondaży, to właśnie te dwie partie mają największe szanse na zwycięstwo w zaplanowanych na 16 listopada wyborach.

 

 

TV Trwam News

drukuj