fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Politycy PiS podsumowali wyniki wyborów do Parlamencie Europejskim w województwie zachodniopomorskim i lubuskim

W wyborach do PE Prawo i Sprawiedliwość po raz pierwszy zdobyło dwa mandaty w okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie. Wyniki głosowania podsumował w Szczecinie dotychczasowy szef MSWiA Joachim Brudziński.

W okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie do Brukseli Prawo i Sprawiedliwość wysyła Joachima Brudzińskiego i Elżbietę Rafalską.

– Nigdy w naszym okręgu, tym do PE, PiS nie miało dwóch mandatów – zauważył Joachim Brudziński.

Jak zaznaczył polityk – to rekordowy wynik.

– Dzisiaj na Pomorzu Zachodnim są gminy, gdzie PiS osiągnęło wynik na poziomie 65 proc. – podkreślił Joachim Brudziński.

Poparcie dla PiS-u w kolejnych wyborach do PE systematycznie rosło.

– Od 44 tys. w roku 2004, w 2014 roku mieliśmy 108 tys., a teraz mieliśmy trzy razy więcej – mówił Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

W zachodniopomorskim i lubuskim lepszy wynik uzyskała Koalicja Europejska – przynajmniej jeśli idzie o liczbę głosów, ale to PiS powiększył swój stan posiadania w porównaniu z poprzednimi wyborami.

– Nawet ten indywidualny wynik pana Bartosza Arłukowicza dla Platformy Obywatelskiej, dla Koalicji Europejskiej, nie jest powodem do jakiejś satysfakcji – powiedział Joachim Brudziński.

Koalicja Europejska wysyła do Brukseli Bartosza Arłukowicza i Bogusława Liberadzkiego. Teraz rusza kampania przed batalią o Sejm i Senat. Tutaj Prawo i Sprawiedliwość stawia sobie kolejne wyzwania.

W tym roku nie ma wakacji – mówił Joachim Brudziński, zamiast tego – zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego – będzie ciężka praca.

– Mamy bardzo wyryte wręcz na sztandarach naszej biało-czerwonej odwieczne, patriotyczne hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina. Tymi wartościami jesteśmy silni i z tymi wartościami kroczymy – zaznaczył Czesław Hoc, kandydat PiS w wyborach do PE.

Mandaty dla Joachima Brudzińskiego i Elżbiety Rafalskiej oznaczają koniec pracy tych polityków w rządzie. Nazwiska następców nie są jeszcze znane.

TV Trwam News/RIRM

drukuj