Kpt. J. Gawłowicz: Szczecin i Wały Chrobrego, to najpiękniejsze miejsce na świecie do cumowania statków

Pięknych miejsc na świecie jest dużo – Bremerhaven, Rotterdam, Amsterdam, ale Szczecin wszystkich przebił. Wały Chrobrego razem z Urzędem Wojewódzkim, Teatrem Współczesnym oraz z Muzeum Narodowym i Akademią Morską tworzą wspaniała scenerię – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja kapitan żeglugi wielkiej Józef Gawłowicz, przewodniczący stowarzyszenia morskiego, gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w związku z regatami The Tall Ships Races 2017, które odbędą się w Szczecinie.

Wcześniej Szczecin był dwukrotnym gospodarzem tej imprezy – w 2007 oraz 2013 roku.

– Wspomnę, że w 2007 roku była jeszcze dodatkowa atrakcja, ponieważ przyjechało stowarzyszenie Melville’a, a Melville jest obok Conrada jednym z największych marynistów na świecie. Autor nieśmiertelnego Moby Dicka. To było bardzo wielkie wydarzenie dla Szczecina. Myślę, że w następnym dziesięcioleciu znowu się pojawią – poinformował kpt. Józef Gawłowicz.

Gość Radia Maryja z wielką pasją opowiedział o żaglowcach.

– Twór rąk ludzkich, jakim jest żaglowiec to na pewno jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaką człowiek stworzył, zwłaszcza, że ich miłośnicy wiedzą, iż ta fregata pod pełnymi żaglami, czy koń w pełnym biegu, czy kobieta w tańcu to są ideały piękności, ale wśród tych ideałów są jeszcze właściwie takie super ideały jak Donald McKay. Producent żaglowców w Bostonie robił najszybsze żaglowce świata – stwierdził przewodniczący stowarzyszenia morskiego, gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Odniósł również się do rozwoju polskiej gospodarki morskiej w województwie zachodniopomorskim i w całej naszej ojczyźnie.

– Tutaj w tych trudnych latach prezydent doskonale sobie daje radę pomimo uszczuplenia floty. Przemysł stoczniowy jak się zacznie odradzać to może wreszcie znowu zasłyniemy w świecie, bo byliśmy naprawdę najlepsi. Chciałbym również życzyć, aby zachodniopomorskie i całe wybrzeże odrodziły się – powiedział kpt. Józef Gawłowicz.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem kapitana żeglugi wielkiej Józefem Gawłowiczem, przewodniczącym stowarzyszenia morskiego, gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl