Śledztwo w sprawie spółki Enea

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowego zarządzania majątkiem spółki Enea S.A i wyrządzenia na jej rzecz szkody. Śledczy z prokuratury a także ABW i CBA pod lupę wzięli proces przygotowania prywatyzacji spółki energetycznej.

Jak napisał jeden z dzienników istotną rolę w sprawie ma dwóch lobbystów Nadav Kenan i Wojciech Centarski. Spotkania tych osób z władzami Enei doprowadziły do przygotowania listu intencyjnego w sprawie sprzedaży. Znalazła się w nim propozycja powołania spółki joint venture gdzie amerykanie mieliby pakiet większościowy. To dawałoby im możliwość sprzedaży Enei bez sprzeciwu skarbu państwa.

Dodatkowo w liście intencyjnym zapisano, że jeżeli współpraca nie będzie  się układać spółka może zostać rozwiązana. Ciąży jednak nad nią zaciągnięty kredyt.

Prywatyzacja prowadzona przez rząd Donalda Tuska zdaniem  poseł Gabrieli Masłowskiej, członka sejmowej Komisji Finansów jest prowadzona skrajnie nieodpowiedzialnie.

„Prywatyzacja prowadzona przez obecną ekipę jest skrajnie nastawiona na fiskalność i kolesiostwo. Wychodzące na jaw afery, nieprawidłowości w zatrudnianiu – świadczą o tym, że wyciekają olbrzymie pieniądze z majątku narodowego. Tymczasem w kraju brakuje na leki dla osób chorych, mówi się , że nie ma pieniędzy na posiłki dla dzieci. Przykładów można mnożyć” – podkreśla poseł Gabriela Masłowska.

Resort Skarbu Państwa zamieścił prywatyzację Enei na lata 2012 – 13. Przed sprzedażą zapowiada inwestycję w elektrownie Kozienice.

 

Wypowiedź poseł Gabrieli Masłowskiej:

 


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl