fot. twitter.com/Grupa_Enea

Enea stawia na sport

Kolejna spółka Skarbu Państwa poszerza swoje wsparcie dla sportowców. Tym razem chodzi o Eneę.

Enea wspierała do tej pory m.in. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich i tenisistki stołowe z Siarkopolu Tarnobrzeg. Teraz chce wspierać olimpijczyków w przygotowaniach do Igrzysk w Tokio.

– Towarzyszymy naszym olimpijczykom, sportowcom. Gorąco kibicujemy im w drodze do startu w tej najpiękniejszej imprezie sportowej, jaką są Igrzyska Olimpijskie – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Enea została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Dziś wszystko wskazuje na to, że mimo pandemii Igrzyska Olimpijskie się odbędą.

– Dzięki Enei olimpijczycy będą mieli doskonałe warunki do udziału w tej najważniejszej światowej imprezie sportowej – ocenił Andrzej Kraśnicki, prezes PKOL.

Enea nie jest wyjątkiem. Spółki Skarbu Państwa szeroko wspierają polski sport.

– Rocznie jest to wiele milionów złotych, które płyną ze spółek Skarbu Państwa, począwszy od Orlenu, przez mniejsze podmioty – wskazał Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Ambasadorem marki Enea została Natalia Partyka. Multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich w tenisie stołowym odnosiła sukcesy również w rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami.

– My, jako zawodnicy i władze naszego związku, od dawna wiemy, że jest w naszej dyscyplinie duży potencjał. Cieszę się, że teraz został on dostrzeżony – powiedziała Natalia Partyka, reprezentantka Polski w tenisie stołowym.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi tenisistów stołowych czeka rywalizacja na Mistrzostwach Europy. Impreza odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

TV Trwam News

drukuj