Senatorowie rozpatrują nowelę ustawy o bezpieczeństwie żywności

Senatorowie z senackiej Komisji Zdrowia rozpatrują dziś nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Dokument jest implementacją zasad normujących państwa członkowskie w odniesieniu do transportu morskiego. Głównie dotyczy to płynnych olejów, tłuszczów i cukru przewożonego luzem.

Zmiany mają charakter techniczny i porządkujący. Służą wdrożeniu dyrektyw unijnych – mówi senator Waldemar Kraska, przewodniczący senackiej komisji zdrowia.

– Jest to nowelizacja, która implementuje dyrektywy unijne i dotyczy głównie higieny środków spożywczych szczególnie w odniesieniu do transportu morskiego. Dotyczy to płynnych olejów, tłuszczów luzem oraz transportu cukru. Jest to więc dyrektywa, która od pewnego czasu powinna obowiązywać w UE i w tej chwili Polska także się do tych dyrektyw ustosunkowuje. Jest to dość ograniczona inicjatywa ustawodawcza, która może nas konsumentów bezpośrednio nie dotyczy aczkolwiek myślę, że transport morski powinien być realizowany w sposób bardzo rygorystyczny, ponieważ zanieczyszczenie produktów spożywczych w tym transporcie mogłoby nieść duże zagrożenie dla konsumentów – wyjaśnia Waldemar Kraska.

Projekt nowelizacji został przyjęty przez Sejm 14 września br. Zmiany mają wejść w życie po upływie 14 dni od ich ogłoszenia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl