Senat zarekomendował przyjęcie ustawy budżetowej

Senacka komisja Budżetu i Finansów Publicznych zarekomendowała przyjęcie ustawy budżetowej na 2018 r. bez poprawek.

W związku z przyjęciem tego wniosku bezprzedmiotowe stało się głosowanie kilkudziesięciu poprawek, zgłoszonych w czasie debaty m.in. przez senatorów z Platformy Obywatelskiej.

W ubiegłym tygodniu ustawę budżetową przegłosował Sejm.

Wzrost gospodarczy utrzyma się na poziomie 3,8 proc., średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc.; dochody państwa mają wynieść 355,7 mld zł. Tak wyglądają niektóre z założeń ekonomicznych budżetu na ten rok. Prawo i Sprawiedliwość zaznacza, że jest to budżet w równym stopniu społeczny, jak i nakierowany na innowacyjność.

My staramy się w tym budżecie podwyższyć wskaźniki zarówno społeczne, jak i socjalne, i te wydatki też tutaj wzrastają. Praktycznie wszystkie wskaźniki budżetowe idą w górę, ale również kładziemy duży nacisk na rozwój, dlatego że musimy teraz przede wszystkim skoncentrować się na tym, aby zarobić pieniądze. Na to, żeby można było również transfery społeczne w ramach tego budżetu czynić, czyli aby utrzymać i podnosić cały czas stopę życiową polskich rodzin, musimy pozyskać na to środki, a te są oczywiście w gospodarce, handlu, innowacji i również w ramach budżetu Unii Europejskiej, który też przecież do nas trafia – mówił senator Artur Warzocha.

W ustawie budżetowej na ten rok zapisano deficyt na poziomie nie większym niż 41,5 mld zł. Jednak już teraz eksperci szacują, że przy utrzymaniu obecnej dynamiki gospodarki może on być niższy.

Ostateczne głosowanie nad budżetem państwa na rok 2018 Senat ma przeprowadzić na obecnym posiedzeniu, które kończy się w piątek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl