Senat zajmuje się „zaświadczeniami o stanie cywilnym”

W Senacie trwa debata nad ustawą, która otwiera furtkę dla zawierania przez naszych obywateli tzw. związków jednopłciowych i poligamicznych w państwach, w których jest to prawnie dopuszczalne.

Sprawa dotyczy nowych „zaświadczeń o stanie cywilnym”. Po przyjęciu przepisów w państwach takich, jak np. Malezja, w oparciu o tego rodzaju zaświadczenie, Polka będzie mogła zawrzeć związek poligamiczny.

We Francji natomiast Polacy będą mogli zawierać „małżeństwa” jednopłciowe.

Jak informuje senator Janina Sagatowska – senatorowie PiS-u będą domagali się wykreślenia zapisu dot. „zaświadczeń o stanie cywilnym”.

– Wprowadzenie takich zaświadczeń, są zresztą już takie przypadki, może komuś umożliwić zawarcie takiego związku, który nazywają nawet małżeństwem. Nie chcemy takiego ustawodawstwa, które niesie z sobą niebezpieczeństwo wprowadzania ustawodawstwa genderowego – powiedziała senator PIS Janina Sagatowska.

Prawo o aktach stanu cywilnego zastępuje ustawę pochodząca z 1986 r., która w ocenie wnioskodawców po wielu nowelizacjach nie spełnia już standardów przejrzystej legislacji i jest przestarzała.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl