fot. PAP/Paweł Supernak

Posiedzenie Senatu

Rozpoczynające się dziś posiedzenie Senatu potrwa trzy dni. Senatorowie zajmą się m.in. nowelizacją ustawy o świadczeniach zdrowotnych, dotyczącą określania potrzeb w tej dziedzinie. Ponadto wysłuchają informacji o działalności IPN-u w 2020 roku.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach zdrowotnych wprowadza zmiany w tworzeniu tzw. map potrzeb zdrowotnych i przeprowadzania ich analizy. W świetle nowych przepisów to minister zdrowia będzie do tego zobligowany, jak również do przygotowania strategii opartej na podstawie Krajowego Planu Transformacji.

Senat zajmie się także nowelizacją ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Zakłada ona między innymi wprowadzenie do systemu prawa modelu Społecznych Agencji Najmu. W porządku obrad przewidziana jest także nowelizacja ustawy, która przedłuża możliwość realizacji vouchera turystycznego do dwóch lat oraz wprowadza przepisy wspierające sklepiki szkolne. Senatorowie wysłuchają również informacji o działalności IPN-u w 2020 roku.

 TV Trwam News

drukuj