fot. PAP/Radek Pietruszka

Senat wybrał przewodniczącego i skład komisji regulaminowej

W środę po południu Senat wybrał członków komisji regulaminowej. Zdecydował, że będzie jej przewodniczył Sławomir Rybicki z Koalicji Obywatelskiej.

W komisji regulaminowej zasiądą: Grzegorz Bierecki (PiS), Przemysław Błaszczyk (PiS), Marek Borowski (KO), Jacek Bury (KO), Robert Dowhan (KO), Michał Kamiński (PSL), Stanisław Karczewski (PiS), Andrzej Kobiak (KO), Władysław Komarnicki (KO), Tadeusz Kopeć (PiS), Sławomir Rybicki (KO), Joanna Sekuła (KO), Krzysztof Słoń (PiS), Wadim Tyszkiewicz (niezależ.), Wojciech Ziemniak (KO).

Bezpośrednio po wyborze członków komisji odbyło się jej pierwsze posiedzenie, na którym został wybrany kandydat na jej przewodniczącego. Został on zatwierdzony przez cały Senat; poparło go 95 senatorów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Obecnie w Senacie zarządzono przerwę do godz. 16.00. W tym czasie senatorowie będą mogli zapisywać się do komisji senackich.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl