Nowenna do Ducha Świętego w intencji senatorów

Obrońcy życia rozpoczynają dziś nowennę o dary Ducha Świętego dla senatorów przed głosowaniem nad rządową ustawą o in vitro. Ustawą zajmuje się senacka komisja zdrowia, a za tydzień cała wyższa izba parlamentu.

Obrońcy życia podkreślają, że rządowa ustawa legalizująca procedurę in vitro  definiuje istotę ludzką w pierwszych dniach życia, jako grupę komórek. Zupełnie pomija natomiast etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę pomocy bezdzietnym małżonkom, jaką jest naprotechnologia.

Obrońcy życia będą się modlić o odrzucenie szkodliwego projektu – mówi dr inż. Antoni Zięba, jeden z inicjatorów nowenny za senatorów, która potrwa do 10 lipca..

– Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego i Matki Bożej Królowej Polski o dary Ducha Świętego dla naszych senatorów. Dary mądrości i roztropności, męstwa i pobożności, aby odrzucili ten fatalny projekt legalizacji procedury in vitro, który przeszedł przez Sejm. Procedura in vitro to forma zagrożenia życia ludzkiego i godności, zarówno tej pary rodzicielskiej, jak i tej poczętej istoty ludzkiej, traktowanej w tej procedurze in vitro jak przedmiot, a nie człowiek – powiedział dr inż. Antoni Zięba.    

Rządowa ustawa ma również inne zagrożenia. Dopuszcza bowiem eugeniczną selekcję ludzkich embrionów i poczęcie na szkle komórek rozrodczych po śmierci „dawcy”.

W myśl przepisów z procedury sztucznego będą mogły skorzystać nie tylko małżeństwa, ale także osoby pozostające we wspólnym pożyciu. To otwiera drogę do metody in vitro parom homoseksualnym.

Prezydium Episkopatu Polski w komunikacie po przegłosowaniu ustawy w Sejmie oświadczało, że posłowie popierający projekt pozostają w niezgodzie z nauczaniem papieża.

Księża biskupi wyrazili wówczas nadzieję na poprawienie ustawy w Senacie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl