Ustawa o KZN już w Senacie

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senat zajmie się m.in. ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Przepisy te mają umożliwić budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa.

Wczoraj połączone senackie komisje Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej przyjęły ustawę bez poprawek.

Krajowy Zasób Nieruchomości będzie gromadził nieruchomości należące do Skarbu Państwa i gospodarował nimi tak, by zwiększyć podaż gruntów na potrzeby budownictwa mieszkaniowego. Zasób będzie pełnił funkcję banku ziemi zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Ponadto w trybie przetargów KZN będzie przekazywał w użytkowanie wieczyste nieruchomości na cele budownictwa mieszkaniowego, a także dbał o ochronę interesu lokatorów.

– Jest  to ustawa niewątpliwie bardzo potrzebna, która umożliwi racjonalizację zasobem mieszkaniowym i nieruchomościami, jakie są we władaniu Skarbu Państwa. Bez takiego uporządkowania i katalogu tych nieruchomości trudno wychodzić z inicjatywami racjonalnego zarządzania tymi nieruchomościami, a szczególne racjonalnego ich wykorzystania do celów nowej polityki mieszkaniowej, w tym programu „Mieszkanie plus”. Wiem, że do tej ustawy zgłaszają uwagi stowarzyszenia najemców nieruchomości. Trudno w tej chwili przesądzić, w jakim kształcie ta ustawa wyjdzie z Senatu – powiedział Jan Maria Jackowski.

Senat zajmie się także nowelizacją ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, nowelizacją ordynacji podatkowej i ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl