fot. PAP/Rafał Guz

Wybory do Senatu na Podlasiu: Anna Maria Anders kandydatką PiS-u

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu na Podlasiu będzie Anna Maria Anders – ogłosił prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Wśród powodów decyzji, wymienił dobry wynik córki gen. Władysława Andersa w jesiennych wyborach parlamentarnych z okręgu w Warszawie.

Anna Maria Anders w jesiennych wyborach do parlamentu uzyskała trzeci rezultat wyborczy w Polsce – jednak nie zdobyła mandatu senatora.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał również na inne motywy decyzji jego partii.

Uważamy, że ten okręg wyborczy, te dwie ziemie – część Mazowsza, czyli łomżyńskie i ziemia suwalska – powinny mieć w Senacie reprezentanta, który jest w stanie dużo załatwić. Pani minister jest taką osobą i to z różnych powodów: zarówno ze względu na swoją pozycję tutaj w Polsce, ale także ze względu na swoją pozycję za granicą. Jestem przekonany, że pani minister zwycięży w tych wyborach. To jest także pewien gest wobec Polonii, a w szczególności Polonii amerykańskiej. Przypominam, że sprawy Polonii wracają do Senatu, więc tutaj jest ogromna rola – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Wybory w okręgu nr 59. odbędą się 6 marca.

Anna Maria Anders kilka dni temu została przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz nowym pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego.

Wczoraj na konferencji prasowej zaprezentowała główne założenia projektu ustawy dotyczącego repatriantów. Ustawa może objąć 10 tys. osób. Ma zacząć obowiązywać w drugiej połowie roku. W tym roku na koszty związane z repatriacją naszych Rodaków do Polski, rząd w budżecie przeznaczył  kwotę 30 mln zł.

RIRM

drukuj