fot. twitter.com/ipngovpl

W Bydgoszczy odbędzie się promocja najnowszej teki edukacyjnej IPN

W Bydgoszczy odbędzie się dzisiaj promocja najnowszej teki edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej oraz portalu internetowego „Zbrodnia pomorska 1939”.

Wydarzenie rozpocznie się przy pomniku Leona Barciszewskiego na Wełnianym Rynku. Tam uczestnicy oddadzą hołd ofiarom zbrodni pomorskiej. Następnie w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zostanie zaprezentowana najnowsza teka IPN oraz portal internetowy.

Dr Tomasz Ceran z Delegatury Instytutu w Bydgoszczy wskazał, że materiały ułatwią pracę nauczycielom.

– Teka IPN „Zbrodnia pomorska 1939” składa się z czterech części i jest przeznaczona dla nauczycieli przede wszystkim z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W pierwszym rzędzie to jest esej dla nauczycieli, który ma ich wyposażyć w podstawową wiedzę na temat zbrodni niemieckich jesienią 1939 roku. Druga część to ćwiczenia dla uczniów. Trzecia część to 20-minutowy film edukacyjny. Ostatnią częścią jest infografika, która pokazuje, czym była zbrodnia pomorska, jakie są najważniejsze rzeczy, które uczeń powinien wiedzieć. Elementem uzupełniającym jest portal internetowy: www.zbrodniapomorska1939.pl – powiedział.

Zbrodnia pomorska miała miejsce jesienią 1393 roku. Była elementem masowej zgłady polskiej elity przez Niemców. Zbrodnia pomorska pochłonęła co najmniej 30 tys. osób.

RIRM

drukuj