Senat debatuje nad kontrowersyjną konwencją

Senacka Komisja Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej opowiedziała się za odrzuceniem projektu ustawy ratyfikującej tzw. konwencję „przemocową”.

Dokument w błyskawicznym tempie trafił na posiedzenie plenarne Senatu. Obecnie trwa debata. Konwencja, która ma rzekomo zapobiegać przemocy wobec kobiet i przemocy domowej  w rzeczywistości otwiera furtkę dla niezwykle szkodliwej ideologii gender.

Stanisław Kogut, senator PiS, podkreśla, że konwencja uderza w rodzinę, wiarę oraz tradycję Polaków:

– Katolikiem jest się na dobre i złe. Katolikiem, tak jak powiedziałem wcześniej, nie jest się na pokaz. Nie jest się jednym katolikiem w niedzielę, a innym do celów politycznych. Ta konwencja uderza w naszą wiarę chrześcijańską, uderza w naszą rodzinę, uderza w naszą tradycję! Drodzy Państwo, nie mam do nikogo pretensji, ponieważ nawet jeśliby moja opcja rządziła, to jeśli chodzi o sprawy rodziny, wyznania, wiary – to na pewno nikt by mi kręgosłupa nie złamał – zaakcentował senator Stanisław Kogut z Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma idzie jednak w zaparte. Politycy chcą pod pozorem walki z przemocą usankcjonować prawnie ideologie gender. Postępowanie swoich kolegów wyjaśnia Mieczysław Augustyn, senator PO.

Warto to zrobić, ponieważ gdybyśmy mogli w ten sposób uratować cudze życie, gdybyśmy mogli zapobiec przemocy, to nie powinien się przed tym uchylić żaden parlamentarzysta. Nie powinien się uchylić także żaden katolik powiedział  Mieczysław Augustyn, senator PO.

Wcześniej senacka Komisja Praw Człowieka negatywnie zaopiniowała konwencję. Poparcie dla niej wyraziły natomiast dwie inne komisje – spraw zagranicznych oraz nauki. Ostatecznie zdecyduje jednak cała izba senatu i stanie się to prawdopodobnie jutro. Przeciwko wprowadzeniu konwencji do polskiego porządku prawnego protestują księża biskupi, a także środowiska pro life, prorodzinne, patriotyczne i część prawniczego. Protest przeciwników  konwencji odbył się dziś przed parlamentem. Jeden z jej uczestników podał argumenty za negatywną stroną konwencji:

Tutaj nie chodzi o jakąkolwiek przemoc wobec kobiet, dlatego że Polskie prawo pod tym względem jest bardzo restrykcyjne. Tutaj chodzi o wprowadzenie do polskiego systemu konceptu płci społeczno-kulturowej, która ma służyć do rozbijania rodziny, tradycji narodowej, kultury i rodziny – akcentował uczestnik protestu przeciwników, tzw.  konwencji „przemocowej”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl