Dziesiątki zabitych w ataku islamistów w Syrii

Islamscy rebelianci podłożyli bombę pod siedzibę wywiadu sił lotniczych w Aleppo – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. 

Szef organizacji monitorującej sytuację w Syrii Rami Abdel Rahman powiedział, że w ataku zginęli pracownicy syryjskiego wywiadu, żołnierze i członkowie atakującej grupy dżihadystycznej.

Aleppo znajduje się 50 km na południe od granicy z Turcją i od dwóch lat jest miejscem starć pomiędzy rebeliantami a siłami rządowymi.

W trwających od marca 2011 r. walkach pomiędzy islamistami a siłami rządowymi prezydenta Asada zginęło ok. 220 tys. ludzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl