fot. facebook.com/waldemar kraska

[TYLKO U NAS] W. Kraska: Temperatura sporu może przenieść się z Sejmu do Senatu

Temperatura sporu może przenieść się z Sejmu do Senatu, co będzie złe dla parlamentaryzmu w Polsce – powiedział na antenie Radia Maryja we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” senator Waldemar Kraska.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w kontekście mniejszości Prawa i Sprawiedliwości w Senacie wskazał, że „większość opozycji nie spowoduje, że ustawy, które będziemy chcieli wprowadzać, utkną w Senacie i będą odrzucane”.

– Zgodnie z konstytucją, Senat musi w ciągu 30 dni każdą ustawę, która tam trafia, rozpatrzyć. Jeśli tego nie dokona w ciągu 30 dni, wtedy ustawa trafia automatycznie do podpisu pana prezydenta – wyjaśnił polityk.

Senator Waldemar Kraska kontynuował, mówiąc, że „jeżeli będą wprowadzane poprawki w czasie prac senackich, to taka ustawa z poprawkami trafia do Sejmu i tam mogą być przyjęte lub odrzucone:”.

– Odrzuca się je bezwzględną ilością głosów, a taką Zjednoczona Prawica dysponuje. Myślę, że jedynym niebezpieczeństwem może być to, że czas na rozpatrzenie ustawy, czyli 30 dni, może być przez opozycję wykorzystany do maksimum, co może spowalniać pracę Senatu, ale na pewno nie spowoduje to, że te ustawy, które będziemy wprowadzać w Sejmu nie będą realizowane – zauważył gość Radia Maryja.

Senator Waldemar Kraska zaznaczył, że „nie można być w polityce naiwnym. Z głosów liderów totalnej opozycji słyszy się, ze to właśnie w Senacie będzie główny przekaz kierowany do Polaków jak te ustawy są złe, jaką szkodę wyrządzają Polsce”.

– Myślę, że temperatura tego sporu może przenieść się do Senatu, co będzie złe dla parlamentaryzmu w Polsce. Poczekajmy. Mamy trochę czasu do posiedzenia nowego Senatu. (…) Mam nadzieję, że jeszcze w Senacie może się coś zmienić. A jeżeli się nie zmieni i rzeczywiście będziemy w opozycji, będziemy się starali w sposób merytoryczny pokazywać, że te ustawy, które trafiają do nas z Sejmu, są dobrymi ustawami. Będziemy dyskutować i spierać się na argumenty. Czas pokaże, jak to w rzeczywistości będzie wyglądało – wskazał sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

– Niektórzy mówią, że Senat z izby refleksji będzie izbą zamieszania, zadym. Myślę, że nie aż tak, aczkolwiek wielu senatorów, którzy zostali wybrani z list Koalicji Obywatelskiej, to są jednostki, które były znane z dość radykalnych wystąpień w Sejmie – dodał.

Cała rozmowa z senatorem Waldemarem Kraską dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl