By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47195264

Sz. Szynkowski vel Sęk: Fundacja Otwarty Dialog wpisuje się w działania hybrydowe

Aktywność Fundacji Otwarty Dialog wpisuje się w rosyjskie działania hybrydowe – stwierdził Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

Sprawa niejasnej działalności i finansowania fundacji została poruszona podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej. Zostało ono poszerzone o ten punkt w związku z publikacją ,,Sunday Times”.

Brytyjski tygodnik opisał zarzuty komisji parlamentu Mołdawii wobec Otwartego Dialogu. Fundacji zarzucono pranie brudnych pieniędzy. Ta odrzuciła oskarżenia.

Informację na temat działalności fundacji przedstawił Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

– W naszej ocenie aktywność pani Ludmiły Kozłowskiej wpisuje się w rosyjskie działania o charakterze hybrydowym. Z uwagi na uwarunkowania historyczne w Polsce oraz innych państwach Europy Środkowo – Wschodniej, zniewolonych reżimem komunistycznym, tego typu działania prowadzone są przez podmioty oficjalnie deklarujące antyrosyjskość – wskazał Szymon Szynkowski vel Sęk.

Polskie służby zdecydowały o wydaniu zakazu wjazdu dla szefowej fundacji Ludmiły Kozłowskiej na teren strefy Schengen. Dostała ona jednak ograniczoną czasowo wizę od władz belgijskich, dzięki czemu mogła przyjechać m.in. do Parlamentu Europejskiego.

Fundacja Otwarty Dialog powstała w 2009 r. Do jej statutowych zadań należy obrona demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl