fot. pixabay.com

Nie ma zgody Senatu na pozyskanie gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli

Senat nie zgodził się na pozyskanie gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli. Izba Wyższa odrzuciła specustawę w tej sprawie. Według części senatorów jest ona niebezpieczną furtką do pozyskania kolejnych gruntów i prywatyzacji Lasów Państwowych, czemu zaprzeczał resort klimatu.

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka informował w Senacie, że na gruntach leśnych w Jaworznie i Stalowej Woli mają powstać ważne inwestycje, które pozwolą dodatkowo rozruszać gospodarczo tamte tereny.

– Jeżeli chodzi o Jaworzno, to wiemy, że dzisiaj na 120 ha ma powstać zakład, który będzie związany z produkcją nowoczesnych samochodów elektrycznych. To jest pewne. Takie są zamiary i one są bardzo mocno zaawansowane. Na pozostałych gruntach będą zakłady kooperujące, które w tej dziedzinie mają funkcjonować. W Stalowej Woli mają być zastosowane wysokie technologie w zakładach, które mają tam powstać, związane z mikroprocesorami – wskazał Edward Siarka.

W myśl przyjętej przez Sejm, a odrzuconej przez Senat specustawy możliwa będzie zamiana terenów należących do Lasów Państwowych w Jaworznie i Stalowej Woli na inne nieruchomości Skarbu Państwa, na których można prowadzić gospodarkę leśną.

Przepisy przewidują też możliwość zamiany gruntów Lasów Państwowych sąsiadujących z działkami, jakie mają być poddane zamianie w obu miastach. Zamianie miałoby podlegać w sumie ponad 1 tys. 200 ha gruntów. Teraz ustawa wróci do Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl