fot. Monika Bilska

Dziękczynienie za 30 lat istnienia Radia Maryja

W tym roku przeżywać będziemy 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Wcześniej, bo we wrześniu, odbędzie się coroczne Dziękczynienie w Rodzinie. Toruńska rozgłośnia nie powstałaby, gdyby nie jej słuchacze, którzy modlitwą, słowem i darem serca wspierają „Katolicki głos w Twoim domu”.

Pani Barbara Radia Maryja zaczęła słuchać w 1995 roku.

– Znalazłam się w szpitalu i chciałam posłuchać Radia. Szukałam jakieś stacji, która choć trochę odpowiadałaby mojemu nastrojowi psychicznemu. Żadne Radio nie spełniało tego warunku i trafiłam na Radio Maryja – powiedziała Barbara Kozak, słuchaczka Radia Maryja.

Radio Maryja przyciąga bogatą ofertą programową. To przede wszystkim wspólna modlitwa z aktywnym udziałem radiosłuchaczy, w łączności z Papieżem, z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu, ale także w łączności z Jasną Górą.

Radio Maryja to również audycje tematyczne. Wiele ważnych informacji dotyczących swojej działalności mogą uzyskać np. rolnicy.

– W ciągnikach mam ustawione i włączone Radio Maryja. Jak tylko wsiadam gra, cały dzień, od rana do wieczora. Wszystko po kolei – zaznaczył Krzysztof Szaciło, rolnik ze wsi Kalinówka Kościelna.

Pani Beata zwróciła uwagę na ogromną wartość audycji dla małżonków.

– Lubiliśmy towarzyszyć tym ciekawym tematom, które dotyczą zwłaszcza życia rodzinnego. Zdarzyło mi się często dzwonić do Radia, by podzielić się tym, co działo się w moim życiu – wskazał Beata Grygo, słuchaczka Radia Maryja z Moniek.

Radio Maryja integruje także lokalne społeczności, czego dowodem jest istnienie wielu kół przyjaciół toruńskiej rozgłośni.

– Spotykamy się obecnie w kościele, modlimy się wspólnie z kołami różańcowymi, rozprowadzamy prasę katolicką, zbieramy ofiary, pomagamy biednym ludziom i zanosimy im prasę oraz rozliczamy z 1 procenta – mówiła Łucja Supińska z terenowego koła Radia Maryja w Mońkach.

W tym roku cała Rodzina Radia Maryja spotka się w Toruniu, by świętować okrągłą rocznicę powstania rozgłośni.

– Radio Maryja będzie miało 30 lat. Ono istnieje dzięki łasce Bożej i dzięki ludziom, którzy czują Ewangelię – wskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR,

Założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Rocznica powstania Radia Maryja obchodzona będzie w grudniu. Wcześniej, bo w pierwszy weekend września, przy tzw. Porcie Drzewnym w Toruniu, gdzie mieści się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, toruńskie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II, Park Pamięci oraz gdzie wzrasta Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, odbędzie się coroczne Dziękczynienie w Rodzinie. Wystąpi m.in. zespół Bayer Full.

Centralnym punktem Dziękczynienia w Rodzinie będzie uroczysta Msza święta.

Tymczasem w toruńskim sanktuarium trwa dziewięciomiesięczna nowenna dziękczynna za Radio Maryja połączona z wynagradzaniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zniewag, których doświadcza także w naszej Ojczyźnie.

TV Trwam News

drukuj