Uroczystość konsekracji świątyni

List papieża Franciszka ws. konsekracji świątyni w Toruniu


Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Kochana Rodzino Radia Maryja!

Jak już wiemy, uroczystość rozpoczynamy 18 maja o godz. 15.00.  Będzie to wielkie wydarzenie konsekracji kościoła wotywnego – świątyni wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Konsekracji dokona ks. kard. Zenon Grocholewski z Watykanu – wysłannik Ojca Świętego Franciszka. Eucharystię sprawować będą księża kardynałowie, arcybiskupi, biskupi i wielu gości. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Prosimy o zgłaszanie grup wcześniej. Prosimy o to także kapłanów. Prosimy, by kapłani wzięli ze sobą alby i stuły kolory białego. Będzie ograniczona ilość miejsc wewnątrz świątyni, dlatego potrzebujemy wcześniej wiedzieć ile będzie osób. Trzeba mieć zarezerwowane miejsce.

Dla osób zgormadzonych na zewnątrz będą rozstawione telebimy. Wielu krzeseł nie damy rady zorganizować dlatego prosimy, by wziąć ze sobą małe przenośne krzesełko. Na wszelki wypadek weźmy też parasole, na słońce lub deszcz. Autobusami podjedziemy pod sam kościół.

Nad wodą będzie scena, w amfiteatrze tuż przy kościele. Od godz. 10.30 rozpoczną się koncerty, będą śpiewać m.in.: Eleni, Maciej Wróblewski i ks. Stefan Ceberek. Postaramy się, aby było kilka miejsc, gdzie będzie można zjeść coś ciepłego. Te wszystkie informacje będziemy jeszcze Państwu przekazywać. Chcemy, żebyśmy wszyscy jak najlepiej przeżyli tę uroczystość.

Przeżywamy ją w 1050. rocznicę Chrztu Polski, w Roku Miłosierdzia i przed Światowymi Dniami Młodzieży. To wszystko jest bardzo ważne. Niech to będzie takim crescendo w naszym przeżywaniu spotkania z Ojcem Świętym.

Nie zapomnijmy także o naszej lipcowej pielgrzymce, w drugą niedzielę lipca. W tym roku odbędzie się ona 10 lipca. Naszym uroczystościom i Mszy św. na Jasnej Górze będzie przewodniczył metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zapraszamy wszystkich już teraz. W tym roku nie organizujemy pielgrzymek dla dzieci i młodzieży na Jasną Górę. Nastawiamy się na pielgrzymkę młodzieży do Krakowa. Spróbujmy być apostołami. Niech to będzie wielkie przeżycie młodzieży – poderwanie ducha, jeszcze większe obudzenie, aby Polska była Chrystusowa, Maryjna.

Na pewno z Panem Bogiem i z Maryją damy radę. Widzimy, co się dzieje w świecie. To jest już wojna cywilizacyjna, to nie są żarty. To bardzo potężne działanie świata ateistycznego przeciwko Panu Bogu i widać, że w Polsce to też się dokonuje. Trzeba się modlić za Polskę.

Tu nie chodzi tylko o to, żeby ludzie mieli pracę. Konieczne jest, żeby ludzie mieli warunki do życia. Mówię to bardzo oględnie. Obserwujcie Państwo. Jest nam potrzebna moc Boża. To jest walka duchów, absolutnie. Damy radę! Da radę z nami sam Pan Bóg i Maryja, tylko trzeba, abyśmy chcieli podjąć współpracę z Bożą łaską.

Szczęść Boże!

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja


Świątynia, Centrum Polonia in Tertio MillennioZaproszenie do udziału w procesji dziejów podczas uroczystości poświęcenia świątyni pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Szanowni Państwo! Drodze Słuchacze Radia Maryja! Drodzy Widzowie Telewizji Trwam!

Zwracamy się do Państwa z propozycją.

Jak zapowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, przygotowujemy się do poświęcenia świątyni pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, będącej wotum wdzięczności za Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II. To poświęcenie już 18 maja, a więc mamy niedużo czasu.

Jak już słyszeliśmy, jest przygotowywana specjalna procesja dziejów. Będą to specjalne grupy przebrane w stroje z dawnych czasów historycznych, które będą zdążać do tej świątyni, by ubogacić czas naszej modlitwy i naszego radosnego oczekiwania przed rozpoczęciem uroczystości. Dlatego też zwracamy się z prośbą o to, by z różnych stron Polski, może także i Europy, zgłaszały się osoby, grupy z parafii, które będą mogły i będą chciały uczestniczyć w tej procesji, tworzyć poszczególne historyczne przedziały czasowe, mieć odpowiednie stroje. Najważniejsze jednak są gotowość i możliwości techniczne.

Poniżej podaję adres mailowy i proszę, by potraktować tę propozycję, to zaproszenie na poważnie i wysłać konkretne osoby, które mogłyby tworzyć taką właśnie grupę. Byłoby też dobrze, gdybyście Państwo dołączyli do tego maila również wasze zdjęcia w strojach regionalnych czy też czasowo-historycznych albo także krótkie filmy demonstrujące te możliwości. Bardzo serdecznie o to prosimy. Liczymy na współpracę, tak jak zapowiadał to Ojciec Dyrektor. Adres mailowy, pod który można się do nas zgłaszać w tej sprawie, to: [email protected]

Bardzo serdecznie dziękujemy za odpowiedź i za pozytywne reakcje na to zaproszenie.

Pozdrawiamy serdecznie.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.

o. Janusz Dyrek CSsR

drukuj