fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Sejmowa komisja zajmie się dziś aferą GetBack

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zajmie się dziś sprawą poszkodowanych w aferze GetBack. Posłowie mają rozpatrzeć odpowiedź ministra sprawiedliwości. Dotyczy ona dezyderatu w sprawie nadużyć i nieprawidłowości zidentyfikowanych w postępowaniu wobec GetBack S.A.

Przed posiedzeniem komisji odbędzie się konferencja przedstawicieli stowarzyszenia skupiającego poszkodowanych obligatariuszy. Obecnie wpłynęło ponad 220 wniosków do prokuratury o podjęcie działań cywilnych, wnoszenie pozwów o zapłatę całej utraconej kwoty, w tym od Idea Bank S.A.

Chcemy się dowiedzieć m.in., czy skład osobowy zespołu prokuratorów – cywilistów został zwiększony – mówi Artiom Bujan, prezes „Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.”.

W naszej ocenie liczba tych prokuratorów – ze względu na tak szeroko zakrojoną skalę tego procederu – jest bardzo mała. Prosiliśmy jako stowarzyszenie o zwiększenie tego zespołu. Chcemy się zapytać, czy jest możliwość zwiększenia tego zespołu, ponieważ poszkodowanych przez Idea Bank – z tego, co nam wiadomo – przybywa coraz więcej w prokuraturze regionalnej: składane są kolejne zawiadomienia, pisma w sprawie. Każda osoba, która czuje się oszukana, chce walczyć zgodnie z prawem o odzyskanie swoich środków finansowych w całości z powrotem. Jeżeli będzie okazja, chcemy się również zapytać prokuraturę o Idea Bank – jak dalej ta sprawa będzie się rozwijać – wskazuje Artiom Bujan.

Stowarzyszenie chce też poruszyć sprawę wysokości mienia zabezpieczonego dla pokrzywdzonych – klientów Idea Bank S.A. Pytania skierowane do śledczych mają też dotyczyć głównego udziałowca Idea Bank S.A. – Leszka Czarneckiego. Poszkodowani chcą się dowiedzieć, dlaczego jego Bank nie zwraca – jak wskazują – podstępem odebranych im środków finansowych. Status poszkodowanych ma około 400 klientów Idea Bank S.A.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl