fot. twitter.com

Posłowie wysłuchają dziś sprawozdania ws. powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT

Sejm ma dziś wysłuchać sprawozdania komisji o poselskim projekcie uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Propozycję przygotowało Prawo i Sprawiedliwość.

Do zakresu obowiązków komisji śledczej należałoby zbadanie prawidłowości i legalności działań oraz zaniedbań i zaniechań Skarbu Państwa związanych z VAT oraz podatkiem akcyzowym w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Komisja miałaby szczególnie przyjrzeć się roli członków rządu, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, prokuratury oraz organów powołanych do ścigania przestępstw.

Ekonomista dr Grzegorz Piątkowski ocenił, że powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT jest zasadne.

– Ostatnie lata od 2007 r. obfitowały w liczne doniesienia o wielomiliardowych wyciekach z całego systemu podatku VAT. Komisja przede wszystkim umożliwi odzyskanie pieniędzy oraz da jasny sygnał tym, którzy dzisiaj chcieliby ten podatek w jakiś sposób wykorzystywać do swoich celów niezgodnych z prawem, że ukrócono proceder, który dotychczas trwał – wskazał dr Grzegorz Piątkowski. 

PiS chce, aby komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT powstała jeszcze przed rozpoczynającymi się w sierpniu wakacjami sejmowymi.

RIRM

drukuj