fot. MGMiŻŚ

Sejmowa komisja rekomenduje odrzucenie wniosku o wotum nieufności wobec min. M. Gróbarczyka

Sejmowa komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zarekomendowała w środę odrzucenie wniosku PO-KO o wotum nieufności wobec ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.

O dymisję wnioskuje Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, zarzucając Markowi Gróbarczykowi m.in., że poprzez swoje decyzje i działania wykorzystuje ministerstwo do realizacji interesów politycznych swojego ugrupowania, kosztem powierzonych mu sektorów gospodarki.

Marek Gróbarczyk odpierał zarzuty opozycji, oceniając je jako „absurdalne”.

„W 2018 roku obroty polskich portów przyniosły 40 mld zł do budżetu – to 4 razy więcej niż za waszych czasów – i przekroczyły historyczny rekord przeładunkowy ponad 100 mln ton” – mówił, zwracając się do posłów PO.

Zdaniem szefa MGMiŻŚ, tak dobre wyniki portów nie są, jak twierdzi opozycja, jedynie efektem rekordowej koniunktury i wcześniejszych inwestycji.

„To wypracowali ludzie „dobrej zmiany” – powiedział.

Szef MGMiŻ mówił, że polskie rzeki za rządów PiS trafiły do programu śródlądowych dróg wodnych. Przypomniał też o przyjęciu programu budowy promów „Batory”, który ma na celu ożywienie polskiego przemysłu okrętowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl