By Kazimierz S. Ożóg - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2173408

Na KUL odbyła się konferencja z cyklu ,,Przyszłość cywilizacji Zachodu”

,,Pedagogika – nauka czy ideologia?” to hasło międzynarodowej konferencji, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Było to 18. spotkanie z cyklu ,,Przyszłość cywilizacji Zachodu”. Sympozjum poprzedziła Msza św. w Kościele Akademickim.

W konferencji wzięli udział specjaliści z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Przedmiotem debaty było m.in. miejsce pedagogiki na przestrzeni historii oraz problemy, z jakimi zmierza się ten zespół nauk.

Jak wskazał prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca akademicki, współczesna pedagogika może mieć różne oblicza. Zwrócił także uwagę na manipulacje w tej dziedzinie nauki.

– Nie zawsze jest to coś, co należy odbierać jako instytucję wartościową. Chodzi o to, aby pomóc młodemu człowiekowi dobrze się rozwinąć. Natomiast pedagogika często bywa dziedziną, która dostarczając różnych narzędzi oddziaływania na człowieka, może go nawet deprawować. W związku z tym trzeba pokazać, w jakich punktach pedagogika jest pożyteczna i dobra, a kiedy może być czymś niebezpiecznym – mówił prof. Piotr Jaroszyński.

Konferencje zorganizowały m.in. Katedra Filozofii i Sztuki KUL oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl