Sejm: większość senackich poprawek ws. podatku bankowego przyjęta

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustawy o podatku bankowym. Większość ma charakter legislacyjny i doprecyzowujący. Zgodnie z ustawą opodatkowaniem zostaną objęte banki, zakłady ubezpieczeń i reasekuracji, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz firmy pożyczkowe.

Celem ustawy o podatku bankowym jest, jak argumentowali autorzy – posłowie Prawa i Sprawiedliwości – pozyskanie dodatkowego „źródła finansowania wydatków budżetowych, w szczególności wydatków społecznych”.

– Wnioskodawcy w projekcie planowali dochody z tego podatku na poziomie wyższym niż minister finansów, przygotowując projekt ustawy budżetowej na rok bieżący – bo tam mamy kwoty 5,5 mld, a wnioskodawcy pisali o kwocie wyższej o miliard, a nawet 1,5 mld. Myślę, że praca nad tą ustawą pozwoliła w znacznej mierze zbliżyć szanse na uzyskanie tych dochodów do budżetu państwa na tym poziomie, który był zapisany w uzasadnieniu projektu poselskiego. I to jest chyba dobra wiadomość – mówił Poseł Wiesław Janczyk, przedstawiając w trakcie obrad stanowisko klubu PiS.

Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl