Sikorski zrezygnuje dziś z funkcji marszałka Sejmu

Radosław Sikorski na porannym posiedzeniu Prezydium Sejmu ma złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Decyzja ma związek z ujawnieniem akt ze śledztwa dot. tak zwanej afery taśmowej.

W ubiegłym tygodniu zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował, że kandydatką tej partii na marszałka Sejmu będzie obecna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Poseł Beata Kempa z KP Zjednoczonej Prawicy mówi, że Kidawa-Błońska będzie jedynie figurantem, realizującym interesy PO.

Była wielokrotnym rzecznikiem, a więc ustami zarówno Donalda Tuska, jak i Ewy Kopacz. Nie spodziewamy się, aby to zarządzanie Sejmem było na najwyższym poziomie apolityczności, tak, żeby pogodzić wszystkie siły polityczne. Przede wszystkim jednak nie oczekujemy również, że wszystkie projekty opozycji, dobre projekty dla Polski i Polaków, zostaną  wreszcie wyciągnięte z zamrażarki. Byłoby to dla nas podstawowym wyznacznikiem, a nic nie wskazuje, żeby tak się stało. Na pewno, jeśli ta kandydatura zostanie przez Prezydium Sejmu wysunięta, klub Zjednoczonej Prawicy będzie przeciwko – komentuje poseł Beata Kempa.

Kandydata na marszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Nie wiadomo na razie, czy pozostałe kluby wystawią swoich kandydatów. Po rezygnacji Radosława Sikorskiego jego obowiązki do czasu wyboru nowego marszałka izby będzie pełnił Jerzy Wenderlich, wicemarszałek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl