fot. PAP/Paweł Supernak

Sejm rozpatrzy wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

16 września Sejm rozpatrzy wniosek PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy.

Posłowie PSL wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa złożyli w sierpniu. Zdaniem polityków, odkąd Grzegorz Puda został szefem resortu, nie zrobił nic, co by służyło polskim rolnikom i wsi. Pod wnioskiem podpisali się także posłowie Lewicy.

– Ten minister to wielki nieobecny. Kwestie związane z afrykańskim pomorem świń są nieruszone. Zamiast wyrównania dopłat unijnych dla rolników, mamy ich zmniejszenie. Naprawdę, jest o czym mówić. Rolnicy nie po to wychodzą na drogi, żeby pokazać swoje ciągniki, tylko dlatego, że nie mają środków na ich spłatę – wskazał Marek Sawicki, poseł PSL.

PSL zarzuca ministrowi także brak propozycji dotyczących rolnictwa w Polskim Ładzie. Z kolei przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, stwierdził, że wniosek PSL-u ma na celu wyłącznie pozbycie się Grzegorza Pudy, a nie dobro rolników. Sejm sprawą zajmie się w czwartek 16 września.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl