Ostatnie godziny na złożenie wniosku o dofinansowanie na „Rozwój małych gospodarstw”

Tylko do piątku rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie na „Rozwój małych gospodarstw”. Można otrzymać nawet 120 tys. złotych. Pomoc jest realizowana w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wspierane są przedsięwzięcia służące prowadzeniu produkcji rolnej i przygotowaniu do sprzedaży towarów rolnych.

Dofinansowanie można przeznaczyć np. inwestycje w budynki, ich wyposażenie, ale także na zakup nowych maszyn i sprzętu komputerowego.  O tym, kto może się o nie starać, mówił rzecznik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Paweł Wojcieszak. [czytaj więcej]

– Jeżeli chodzi o beneficjentów tej pomocy, to mogą to być właściciele małych gospodarstw, czyli takich, których wielkość ekonomiczna nie przekracza 25 tys. euro. Jest jeszcze jeden warunek, że ci rolnicy muszą wykazać się przychodem ze sprzedaży produktów wytworzonych w gospodarstwie rolnym w wysokości 25 tys. złotych. To są podstawowe warunki. Oczywiście trzeba mieć numer nadany w systemie identyfikacyjnym, który prowadzi ARiMR, ale o tym rolnicy doskonale wiedzą – zaznaczył Paweł Wojcieszak.

Standardowe wsparcie wynosi 100 tys. złotych. Gospodarstwa ekologiczne mogą uzyskać 120 tys. złotych. Płatność ma formę ryczałtu i będzie realizowana w dwóch ratach.

Wnioski można składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Nabór dokumentów kończy się w piątek.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl