fot. pixabay.com

Sejm pracuje nad projektem ustawy liberalizującym prawo do posiadania broni

Środowiska strzeleckie apelują o liberalizację prawa do posiadania broni. W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy, który ma być odpowiedzią na ich oczekiwania.

Regulacje w tym zakresie przygotowuje Parlamentarny Zespół ds. Kultury Posiadania Broni. Niewykluczone, że propozycje te poprą również politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Pozwolenie na broń – zgodnie z propozycją – mógłby dostać każdy, kto m.in. ma 18 lat, nie został skazany za niektóre przestępstwa i nie choruje psychicznie.

Anna Maria Siarkowska, Poseł PiS-u, zwraca uwagę, że obecne przepisy dotyczące posiadania broni opierają się na regulacjach z czasów PRL-u.

Według polityk, Polska powinna przyjąć podobne rozwiązania, które obowiązują w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej.

– Będę bardzo mocno namawiała moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości do tego, by zrobić przegląd zasad, które obecnie funkcjonują. Wiele z nich ma swoje źródło jeszcze z czasów PRL-u. Chciałabym zestawić te zasady z wymaganiami dyrektywy unijnej i zrezygnować z przestarzałych rozwiązań na rzecz przyjęcia uregulowań, które obowiązują w pozostałych państwach UE. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nakładamy nowe zobowiązania i regulacje bez głębszej weryfikacji i zastanowienia, ponieważ taka sytuacja sprawiłaby, że dostęp do broni byłby znacznie trudniejszy – wyjaśniła poseł PiS-u.

Anna Maria Siarkowska podkreśliła również, że kwestia dostępu obywateli do broni wynika z praw obywatelskich, szczególnie w zakresie obrony.

W ocenie posła PiS-u im większa wiedza nt. posługiwania się bronią, tym większa siła społeczeństwa, która może być przydatna w obronie kraju w razie konieczności.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl