Projekt „Za życiem” przed głosowaniem w Sejmie

Posłowie zagłosują dziś nad rządowym projektem ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem”. Zakłada on że rodzice, którym urodzi się chore dziecko otrzymają jednorazowe świadczenie w  wysokości 4 tys. zł.

Wieczorem sejmowa komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła kilkanaście poprawek zgłoszonych na sali plenarnej.

Jedna z nich przewiduje, że wsparcie będzie mogło obejmować także rodziny z dzieckiem któremu wydano orzeczenie o niepełnosprawności.

Zgodnie z poprawką, programem objęte mają być także dzieci i młodzież posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju czy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Opozycja podnosiła podczas debaty, że projekt nie spełnia oczekiwań rodziców. Zarzuty odpierał PiS.

Opozycja kreśli apokaliptyczne wizje w związku z tą ustawą. Tutaj pan poseł Mieszkowski dał temu popis. Myślę, że tego typu wizje można byłoby określić idąc słowami Ildefonsa Gałczyńskiego – ,,że jest to syn wariata śniony nienormalnie”. Oczywiście PO pomagała matkom, które są w trudnej sytuacji zwłaszcza podnosząc VAT na odzież dla niemowląt czy też inne działania antyrodzinne – akcentował poseł Jan Mosiński.

Powstanie programu „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl