fot. TV Trwam News

Środowiska patriotyczne chcą degradacji gen. Jaruzelskiego

Środowiska patriotyczne domagają się degradacji gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Specjalny list w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy skierowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Przy tej okazji rzecznik tej instytucji dr Jerzy Bukowski przypomniał słowa gen. Jaruzelskiego, który powiedział kiedyś: „Jeśli uznać płk Kuklińskiego za bohatera, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy zdrajcami”.

Dzięki wieloletnim staraniom środowisk patriotycznych niedawno prezydent Andrzej Duda na wniosek ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza pośmiertnie awansował pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na stopień generała.

– Pomyśleliśmy, że jest znakomita okazja, aby dla tzw. symetrii historycznej – skoro pułkownik Kukliński stał się generałem – aby wreszcie sowiecki zdrajca w Polskim mundurze, gen. Wojciech Jaruzelski, zszedł do rangi szeregowego. Wydaje nam się, że jest najlepszy czas w listopadzie i grudniu, w rocznice stanu wojennego, aby takie decyzje głowa państwa podejmowała – podkreśla dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych i przypomina słowa samego Jaruzelskiego.

– Ten komunistyczny namiestnik sowiecki w Warszawie kiedyś powiedział: jeśli uznać płk Kuklińskiego za bohatera, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy zdrajcami. Wyjątkowo przyznaje dyktatorowi stanu wojennego rację – mówi dr Jerzy Bukowski.    

Niestety, wciąż wiele środowisk uznaje Jaruzelskiego za bohatera.

– Liczymy się z tym, że będzie ogromny protest ze strony środowisk lewicowych, ale nawet chyba część lewicowców już dzisiaj ocenia historię inaczej niż dawniej, czego najlepszym dowodem jest to, że nawet SLD nie broni dalszego istnienia niektórych grobowców notabli komunistycznych w alei zasłużonych – wskazuje dr Jerzy Bukowski.

Na razie nie ma oficjalnej odpowiedzi Kancelarii Prezydenta na apel środowisk patriotycznych.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj