fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejm debatuje o rolnictwie

Burzliwa dyskusja na temat polskiego rolnictwa i problemów, z jakimi się ono obecnie boryka, wywiązała się dziś w Sejmie. Były minister rolnictwa, Robert Telus, nawiązując do ogólnokrajowych protestów rolników, wezwał rządzących do natychmiastowego wprowadzenia embarga na produkty rolne z Ukrainy.

Podczas debaty były minister rolnictwa w rządzie PiS, Robert Telus, wzywał do zamknięcia granic.

To my pokazaliśmy wam jak to zrobić. To są dwie minuty roboty. Minister Siekierski i minister Hetman podpisują rozporządzenie i mamy zatrzymaną granicę i nie będzie protestów w Polsce. Potrzeba jest takiego działania. Rządzicie już 60 dni. Nic nie zrobiliście dla polskiego rolnika. My wprowadziliśmy dopłaty do zboża, nawozów, kukurydzy, silosów. Wy nawet nie złożyliście wniosku, a rolnicy o to protestują. Rolnicy wam tego nie wybaczą – powiedział Robert Telus.

Do słów posła Roberta Telusa odniósł się Krzysztof Paszyk, poseł PSL.

Dlaczego nie rozmawialiście z Ukrainą o umowie bilateralnej w sprawie wymiany handlowej? Dlaczego wasz komisarz Wojciechowski przez kilka lat nic nie zrobił, żeby chronić rolników przed Zielonym Ładem? Dlaczego nie uszczelniliście granicy przez minione dwa lata? Dziś łatwo przychodzą wam krzyki. Wytłumaczcie się z własnej bezczelności – mówił Krzysztof Paszyk.

Rolnicy kontynuują protest. Dziś znów wyjechali na ulice polskich miast i wsi. Protesty rolników trwają także w wielu krajach europejskich.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl